Cloud Your Car – polski system podbije świat?

samochód

dchrisoh (flickr.com)

Chcesz wiedzieć, co dzieje się z samochodem, gdy użyczasz go swoim pracownikom, rodzinie, znajomym? System Car Beacon to urządzenie, które szybko, niedrogo i skutecznie pozwoli Ci monitorować pojazd w każdym momencie.

Cloud Your Car to kolejna technologiczna nowinka powstała w Polsce. Tym razem jest to cenny system dla wszystkich, którzy często użyczają samochód osobom trzecim. Wykorzystywany jest w urządzeniu o nazwie Car Beacon. To urządzenie GSM/GPS, dzięki któremu możemy mieć pojazd na oku zawsze, gdy użytkuje je ktoś inny.

To świetne rozwiązanie dla pracodawców chcących kontrolować poczynania pracowników korzystających z samochodów służbowych oraz dla rodziców pragnących monitorować pożyczające samochód dzieci. Sami twórcy twierdzą, że Cloud Your Car powinno przydać się właścicielom firm przewozowych i przedsiębiorcom zarządzającym flotami TIRów. Jest to też ciekawa propozycja dla każdego kierowcy, który po prostu chce lepiej poznać auto, by móc prowadzić je świadomie i ekonomicznie.

Urządzenie stworzone przez Patryka i Annę Szymczaków podbija już zagraniczne rynki. Cloud Your Car umożliwia dokładny monitoring samochodu, dzięki zamontowanym w sprzęcie czujnikom. Znajdują się one w wejściu zapalniczki samochodowej, do której wkłada się Car Beacon i połączone są zarówno z chmurą, jak i z interfejsem będącym aplikacją w smartphonie. Urządzenie stale raportuje aktualne położenie pojazdu, a wszelkie dane w czasie rzeczywistym wysyła na serwer. Dostęp do niego ma użytkownik, czyli z założenia właściciel pojazdu. Jak twierdzą twórcy, przypomina to komputer pokładowy znajdujący się w chmurze.

Poza czujnikami, w urządzeniu znajduje się również moduł GSM razem z kartą SIM i pamięć pozwalająca na zachowanie zebranych w trasie danych. Najważniejszym elementem całego projektu jest jednak bardzo dobrze przygotowane oprogramowanie oraz panel do monitorowania i zarządzania samochodami. W przyszłości udostępniona ma zostać także aplikacja mobilna dająca dostęp do systemu. Początkowo będzie działała na systemie iOS, ale z czasem też na Androidzie oraz Windows Phone.

Aktualnie wciąż jeszcze przeprowadzane są testy Cloud Your Car, lecz państwo Szymczakowie mają już zamówienia przedprodukcyjne, a pierwsza wersja dla użytkowników jest praktycznie gotowa. Wkrótce w serwisie Kickstarter rozpoczęta zostanie zbiórka pieniędzy na rozwój Cloud Your Car. Ambitne plany twórców zakładają, że w przyszłości Car Beacon będzie znajdował się w każdym samochodzie na świecie!

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.