Google dostarczy do domów… świeżą żywność

Google a dane osobowe

Takiej oferty ze strony Google chyba nikt się nie spodziewał! Internetowy gigant chce wypróbować nowy typ usług i zamierza dostarczać do domów klientów świeżą żywność. Na razie planowane jest przeprowadzenie testów w dwóch miastach USA.

Internetowy gigant, koncern Google, w dość niecodzienny sposób chce zwiększyć sprzedaż i podnieść swoje zyski. Aby rozwijać się w jeszcze szybszym tempie, Google planuje wprowadzić nową, zaskakującą usługę. Chodzi o dostarczanie świeżej żywności pod drzwi zamawiającego. Jakby to miałoby wyglądać?

Przede wszystkim należy podkreślić, że Google nie chce prowadzić sprzedaży, a jedynie świadczyć usługi dostawcze. W tym celu zamierza nawiązać współpracę z firmami Whole Foods Market Inc. oraz Costco Wholesale Corp. Google Express, bo tak nazywa się nowa pozycja w ofercie Google, już istnieje, ale jeszcze nie obsługuje zamówień związanych ze świeżą żywnością. Poszerzenie o nie grupy doręczanych produktów ma pozwolić na zachowaniu możliwie najniższych cen. Google rozwija się też w branży szybkich dostaw, świadcząc usługi dostawy na następny dzień od momentu nadania. W zaledwie kilku stanach, daje mu to ok. 25 milionów potencjalnych klientów.

Google bardzo dobrze wybrało kierunek, w którym chce iść, bo rynek sprzedaży jedzenia przez internet stale się rozrasta. Jak podał w ubiegłym roku IbisWorld, już teraz wart jest ok. 10,9 miliarda dolarów, a prognozuje się, że do 2019 r. tempo jego rocznego wzrostu wyniesie ok. 9,6%. Niemniej jednak, dyrektor generalny Google Express ujawnił, że na razie prowadzone będą jedynie próby. Testowe usługi pojawiają się tylko w dwóch miastach i dopiero ich popularność doprowadzi do ewentualnego rozszerzenia oferty na inne obszary USA.

Warto dodać, że o ile Polacy jeszcze nie mieli do czynienia z tym typem usług świadczonych przez zagraniczne firmy internetowe, to jednak w rzeczywistości podobne rozwiązanie wprowadził już Amazon. AmazonFresh uważane jest za opcję najtańszych dostaw świeżego jedzenia w Nowym Jorku, choć także w innych miastach klienci doceniają cennik firmy. W ubiegłym tygodniu szefowie serwisu zapowiedzieli, że dodatkowo zamierzają rozpocząć działalność związaną z dostarczaniem na miejsce jedzenia na wynos.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.