Najlepsi pracodawcy wśród największych firm w Polsce– ranking

kontrola firmy

Dzięki X edycji Badania Najlepsi Pracodawcy, udało się wyłonić te spośród przedsiębiorstw, które wyróżniają się wiarygodnością, wysokimi wynikami i silnym przywództwem. Nagrody przyznano w trzech kategoriach.

W ramach Programu Najlepsi Pracodawcy odbyła się X już edycja Badania Najlepsi Pracodawcy. Oznacza to, że wybrano te przedsiębiorstwa działające na polskim rynku, które w największym stopniu spełniały ustalone kryteria. Chodzi m.in. o wiarygodność w oczach pracowników, o wysokie wyniki pracy, ale też o silne przywództwo. W badaniu zwraca się uwagę na to, w jaki sposób firma jest nastawiona wobec swoich podwładnych, a także czy ma atrakcyjny wizerunek i czy daje szansę rozwoju zawodowego, sama stale brnąc do przodu. W ocenie liczy się także to, jakie przedsiębiorstwo posiada zasoby i jakie świadczenia oferuje zatrudnionym w nim ludziom. Ważny jest też dobry zarząd, który rozsądnie kieruje jednostką, szanując przy tym swoich pracowników.

Nagrody przyznano odrębnie w kategorii firm bardzo dużych, dużych oraz małych. Do pierwszej grupy zaliczono przedsiębiorstwa zatrudniające więcej niż 1000 osób. W drugiej znalazły się podmioty, w których pracuje od 250 do 1000 osób, a za małe przedsiębiorstwa uznano te, które zatrudniają mniej niż 250 pracowników. Zwycięzców ogłoszono podczas Gali Najlepszych Pracodawców. W tym roku była ona połączona z jubileuszem 20-lecia firmy Aon Hewitt.

Najlepszym pracodawcą w grupie największych firm była Grupa LUX MED. Za nią znalazł się Intel Technology Poland oraz Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System S.A. Jeśli chodzi o firmy duże, to najlepsza okazała się Grupa Pracuj S.A. Druga pozycja została przyznana marce Nutricia Polska Sp. z o.o., a najniższe miejsce podium zajęło Liberty Ubezpieczenia. Wśród małych podmiotów gospodarczych zwycięzcą była ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych. Za nią znalazło się LeasePlan Fleet Management Polska oraz spółka Blue Media S.A.

Żeby w ogóle dostać się na listę najlepszych pracodawców, jednostka musi spełnić dość rygorystyczne warunki. Jednym z nich jest uzyskanie oceny za zaangażowanie wynoszącej min. 67%. Jako że w X edycji Badania Najlepsi Pracodawcy poziom ten przekroczyło 11 firm, to wszystkie one zostały uznane za laureatów plebiscytu. Ich średni wynik w kategorii zaangażowania wyniósł 77%.