Ile płaci Amazon w Polsce? Stawki ujawnione!

Amazon

Chociaż polskie centra logistyczne Amazon.com jeszcze nie funkcjonują, to jednak już wiadomo, ile będzie można w nich zarobić pracując na stanowiskach pracowników produkcyjnych. Pojawią się dwie stawki – we wrocławskim zakładzie będzie to 12,50 zł brutto, natomiast w Poznaniu ustalono godzinową płacę na poziomie 13,00 zł brutto. Rekrutacja do polskich zakładów internetowego giganta już trwa. Na razie jednak skupiano się na zatrudnianiu pracowników najwyższych stanowiskiem. Pracę znaleźli dotychczas kierownicy, specjaliści ds. finansów oraz ds. zasobów ludzkich. Wciąż brakuje pracowników do hal logistycznych, liderów zespołów oraz magazynierów.

Jak poinformował sam Amazon.com, różnice w stawkach godzinowych, które będą wypłacane osobom pracującym w Wrocławiu i w Poznaniu są znikome. W obu przypadkach pracownicy będą mogli liczyć na ok. 2 tysiące złotych brutto miesięcznie. Przy pełnowymiarowym, 40-godzinnym tygodniu pracy, suma „na rękę” będzie zatem bliska minimalnej płacy krajowej. Pracodawca gwarantuje jednak również dodatkowe premie, które mają wynosić max. 15% pensji podstawowej. Pracownicy będą mogli liczyć na pakiet ubezpieczeń oraz opiekę medyczną. Umowy mają zostać podpisane od razu na stałe.

Dyrektor operacyjny Amazon na Europę zapewnia, że wszyscy pracownicy, w tym również ci zatrudnieni na najniższych stanowiskach, mogą liczyć na rozwój. Będą mieli możliwość uzyskania awansu, jeżeli rzeczywiście będą sumiennie wywiązywali się z powierzonych im zadań. Zaznaczono także, że w chwili obecnej inwestycja jest już w swoim zaawansowanym etapie, co oznacza, że nie tylko uda się zakończyć ją przed rozpoczęciem sezonu świątecznego tak, jak zapowiadano. Mówi się, że będzie gotowa nawet przed czasem! Aplikacje do pracy w halach będzie można wysyłać od 11 sierpnia poprzez stronę internetową amazon.force.com.

Łącznie zatrudnionych zostanie kilka tysięcy pracowników, którzy będą odpowiadali za przyjmowanie dostaw, pakowanie, układanie, przygotowywanie do wysyłki towarów zamówionych w sklepie internetowym. W okresie przedświątecznym liczba zatrudnionych będzie się zwiększała. Według założeń, ma ona rosnąć nawet o 50%. Oczywiście, dodatkowo osoby będą przyjmowane wyłącznie w ramach zatrudnienia tymczasowego w okresie zwiększonego popytu na produkty oferowane w Amazon.com.