Porsche wprowadza aplikację łączącą auto z zegarkiem Apple Watch

logo porsche

Czy samochód może łączyć się z zegarkiem, a zegarek z Internetem? Oczywiście! Właśnie udowadnia to jeden z najsłynniejszych producentów samochodów sportowych – Porsche, który wprowadził na rynek niezwykłą aplikację.

Porsche Car Connect – tak nazywa się aplikacja stworzona przez specjalistów pracujących dla Porsche, która połączy samochód z… zegarkiem! Dokładniej, słynny producent samochodów sportowych wprowadza na rynek aplikację, która pozwoli pojazdom w prosty sposób łączyć się z Apple Watch, czyli jednym z najpopularniejszych smartwatchów dostępnych w sprzedaży.

Porsche Car Connect ma połączyć samochód z Apple Watch w taki sposób, by zegarek informował o aktualnym statusie pojazdu, ale też pozwalał go bezproblemowo śledzić oraz obsługiwać poszczególne funkcje auta poprzez korzystanie z dotykowego ekranu. W ten sposób będzie można sprawdzić zamknięcie drzwi, szyb, bagażnika i szklanego dachu. Poza tym aplikacja sprawia, że smartwatch będzie obsługiwał centralny zamek. Za skuteczne śledzenie pojazdu będzie natomiast odpowiadała funkcja „Carfinder”, która dzięki wbudowanej nawigacji umożliwia namierzenie auta oraz wyznacza do niego drogę. W razie dalszych problemów ze znalezieniem auta, można zdalnie włączyć w nim sygnały świetlne lub dźwiękowe. To świetna opcja podczas szukania pojazdu na dużym parkingu. Poprzez zegarek można również sprawdzić ciśnienie w oponach.

Dodatkowe udogodnienia pojawiają się w przypadku modeli hybrydowych. W ich przypadku Apple Watch pozwala na sprawdzenie stopnia naładowania akumulatora, czasu do zakończenia ładowania oraz dostępnego zasięgu. Istnieje też funkcja „Climate”, która pozwala poprzez zegarek sterować klimatyzacją. To idealne rozwiązanie na upalny dzień, gdy chcemy obniżyć temperaturę w samochodzie przed planowanym wyjazdem.

Należy jednak podkreślić, że komunikacja z samochodem wciąż będzie zależna od smartfona Apple. To on nawiązuje połączenie z Apple Watch umożliwiając dowodzenie autem poprzez gadżet zdobiący nadgarstek. W gruncie rzeczy, zegarek pełni więc funkcję dodatkowego wyświetlacza do smartfona i element sterowania. Porsche jest jednym z pierwszych koncernów motoryzacyjnych wprowadzających taką formę sterowania samochodem.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.