Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

14. edycja konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego już po raz czternasty organizują konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” – dla miłośników Osieckiej i nie tylko.

W konkursie mogą brać udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Warunek jest jeden – trzeba ukończyć 16. rok życia. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 maja. Aby spróbować swoich sił, należy wypełnić ankietę zgłoszeniową dostępną na stronie internetowej Fundacji Okularnicy.

W dniach 6-8 czerwca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbędą się eliminacje. Każdy ze zgłoszonych uczestników będzie musiał zaprezentować podczas nich dwa wybrane utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej we własnej interpretacji. Spośród wszystkich osób, które zaprezentują się w trakcie eliminacji jury wybierze finałową dziesiątkę.

Finaliści będą brali udział w warsztatach i koncertach przy współudziale zespołu pod dyrekcją Jacka Kity. Odbędą się one w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Następnie, w czasie trzech finałowych koncertów zostanie wyłoniony zwycięzca, któremu zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy złotych. Pozostali finaliści również mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. W ramach konkursu odbędzie się też kilka otwartych koncertów z udziałem publiczności.