Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

28 sierpnia – Mistrzostwa Polski w Nordic Walking

Kolejne już, II Mistrzostwa Polski Nordic Walking, organizuje Polska Federacja Nordic Walking i Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Biegający z kijkami są już wszędzie!

Nordic Walking to specyficzna dyscyplina sportu, która po początkowej nieufności Polaków dziś robi wśród nas prawdziwą furorę. Zdrowy ruch, idealnie poprawione krążenie, praca wszystkich partii mięśniowych, a do tego świetna zabawa! Nic dziwnego, że dyscyplina nordic walking zyskuje sobie coraz więcej fanów w naszym kraju. I wszystko wskazuje na to, że będzie rozwijać się w imponującym tempie.

Już 28 sierpnia fani zdrowego trybu życia będą mogli zobaczyć w Gnieźnie II Mistrzostwa Polski Nordic Walking. Trzy dystanse, jakie pokonywać będą zawodnicy to: lekkie 5 km, trudniejsze 10 km i najdłuższy – 20 kilometrowy dystans dla zaprawionych. Co ciekawe: odcinek pięciokilometrowy przewidziany jest również w kategorii niepełnosprawnych.

Po szczegóły i więcej informacji na temat tegorocznych mistrzostw (już za kilka dni) organizatorzy zapraszają na stronę www.nakije.pl oraz na profil mistrzostw na Facebooku.