Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Artyści na trasie Gdańsk – Praga

Mobile Art Festiwal trwa! Od 12 do 29 sierpnia 2010 artyści będą w przyczepach kempingowych przemierzać trasę Praga-Gdańsk.

Jakie schematy i stereotypy utrwaliły się przez lata w świadomości Polski i Czech, jak postrzegają siebie ich mieszkańcy, jakie wydarzenia kulturalne warto zobaczyć, by się o nich przekonać? Mobile Art Festiwal to niestandardowa inicjatywa interdyscyplinarna, w trakcie której przemierzający trasę Gdańsk-Praga artyści, będą się starali pokazać nam relacje polsko-czeskie dobrze się przy tym bawiąc.

Pięć przyczep kempingowych jadących w ciekawej karawanie i wspomnienia podróży z dzieciństwa, kiedy to największym marzeniem młodego Polaka była wycieczka kempingiem do egzotycznego państwa, jakimi przed lat była dla nas… Czechosłowacja. Dziś nie ma już ani granicy, ani Czechosłowacji, ale stereotypy zostały lub jeszcze tlą się w naszych umysłach.

Na trasie artyści zatrzymywać się będą w mniejszych miejscowościach i prowadzić warsztaty artystyczne, wydarzenia kulturalne, koncerty i projekcje ciekawych filmów. Będzie też okazja do zobaczenia ich przyczep i ich artystycznej zawartości. Na internetowej stronie festiwalu (www.736km.com) będzie można na bieżąco podziwiać dokumentację filmową i fotograficzną tego wydarzenia.