Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Battlefield 3 sprzedaje się rewelacyjnie!

Gra „Battlefield 3” ukazała się niedawno, a już mówi się, że jest najlepiej sprzedającą się pozycją w historii producenta, czyli Elektronic Arts. Już w pierwszym tygodniu sprzedano jej aż 5 mln!

Liczba sprzedanych sztuk nie dziwi, jeśli zwrócimy uwagę na wszystkie części gry „Battlefield” – od 2002 r. sprzedano łącznie ponad 50 milionów gier. To prawdziwy sukces dla ich producenta. Jednak nikt nie przypuszczał, że najnowsza część rozejdzie się w tak szybkim tempie.

Na całym świecie nastąpiła niemal eksplozja – w ciągu kilku dniwszyscy fani gier komputerowych na całym świecie starali się zdobyć nową część „Battlefield”. Taki wynik sprawia, że jej twórcy mogą spać spokojnie i nie muszą martwić się swoim największym konkurentem, czyli grą „Call of Duty: Modern Warfare 3” produkowaną przez Infinity Ward.

W związku z tak dużym zainteresowaniem grą, wydawca postanowił dokonać dokładnych obliczeń i przedstawić zdumiewające statystyki. Od jej ukazania się, użytkownicy zdążyli już doprowadzić do 73 mln tzw. „savoir kills” – zabicia wroga w trakcie, gdy on strzelał do członka naszej drużyny. Poza tym, 48 mln razy leczono już ludzi należących do własnej drużyny oraz zniszczono 67 mln pojazdów występujących w grze.

Poza świetnym wynikiem sprzedaży, grę „Battlefield 3” należy również pochwalić za brak problemów technicznych. Okazuje się, że aż 98,9% gier przebiega bez najmniejszych kłopotów. Tryb multiplayer działa bez zarzutu, co poprawia komfort gry. Serwis TechCrunch podkreśla, że tak duży sukces gry wynika jednak nie tylko z jej parametrów, ale również z powodu świetnej strategii marketingowej, która wpłynęła na zainteresowanie „Battlefield 3”.