Beatyfikacja – kolejny powód do odwiedzenia Włoch?

Włochy od lat kusiły turystów pięknymi zabytkami i klimatem. Były też miejscem pielgrzymek katolików dążących do Watykanu. Po beatyfikacji Jana Pawła II można spodziewać się natężenia wycieczek.

Włochy, jako cel naszych wakacyjnych urlopów cieszą się dużą popularnością. Przede wszystkim, zachwycają swoim dorobkiem kulturowym. Znajdujemy tu przepiękne zabytki będące świadectwem najstarszych dziejów świata. Jednak nie tylko starożytne, ale i późniejsze dokonania wzbudzają zachwyt turystów z różnych stron świata. Także współczesna włoska sztuka zasługuje na uwagę. Ponadto, Włochy to też przepyszna kuchnia, najlepsze domy mody i karnawał w Wenecji. Nie możemy zapomnieć o ciepłym klimacie i wspaniałych plażach nad czystymi morzami oblewającymi Italię. Wszystko to sprawia, że tysiące ludzi zauroczyło się krajem Półwyspu Apenińskiego.

Polacy szczególnie chętnie odwiedzają Włochy również ze względu na Watykan. Podobne tendencje dostrzega się wśród większości chrześcijan. W czasach, gdy papieżem był Jan Paweł II polskie biura podróży odnotowywały wyjątkowo dużo wyjazdów. Ich liczba nieco zmalała w ostatnich latach. Jednak beatyfikacja Polaka prawdopodobnie doprowadzi to ponownego zwiększenia ilości podróży.

Możemy być niemal pewni, że wraz z kanonizacją nastąpi kolejne apogeum wyjazdów do Włoch. Wycieczki rekreacyjne będą tu połaczone z typowymi pielgrzymkami religijnymi.