Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Będzie nabrzeże w Gryfinie?

Trafione inwestycje turystyczne to przede wszystkim szansa na wypromowanie miejscowości a tym samym jej rozwój.

Inwestycje tego rodzaju, mogą dotyczyć zarówno bazy noclegowej jak i wyżywienia a także być odpowiedzią na wszelkie inne potrzeby turysty jak rekreacja, wypoczynek, rozrywka. Władze miast, dokonując tego typu inwestycji, długo zastanawiają się, jaki projekt będzie najbardziej opłacalny dla ich miejscowości. Tak też stało się w przypadku jednej z bardziej znanych nadmorskich miejscowości, jaką jest Gryfino.

Miasto to, ma stać się na nowo atrakcją turystyczną dzięki zagospodarowaniu zniszczonego nabrzeża. Na miejscu, mało atrakcyjnie wyglądającego obecnie wybrzeża nad Odrą, ma powstać baza, dobrze rozwiniętej turystyki wodnej – żeglarskiej. Ponieważ nabrzeże jest dość długie, daje to możliwości także do zbudowania tam i stworzenia, solidnej infrastruktury. Drogi, chodniki, miejsca parkingowe to główne pomysły, co do naziemnej infrastruktury. Infrastruktura wodna z kolei ma objąć swoim zasięgiem miejsca postojowe dla czterech dużych statków pasażerskich. W planach jest także wybudowanie, całkiem nowego, ale funkcjonalnego i bardzo estetycznie wyglądającego, bulwaru nadrzecznego. Będą z niego mogli korzystać nie tylko turyści, ale i miejscowi, co z pewnością podniesie atrakcyjność Gryfina. Ponadto będą się tam znajdowały specjalne stanowiska dla jachtów – stworzone na specjalnych pontonach.

Pomysł, jeśli tylko zostanie wykonany, jak łatwo się domyśleć, przyciągnie do Gryfina wielu turystów, którzy zachęceni tyloma atrakcjami oraz estetyką ich wykonania, z pewnością, będą przybywać do tej miejscowości tłumnie.