Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Będzie więcej Hot Spotów w Warszawie!

Darmowy internet? Marzy o tym wielu… Choć jest to wciąż jedynie fantazją, to Warszawa stara się pomagać internautom. W tym celu ma powstać 30 masztów umożliwiających łączenie się z siecią w mieście.

Pomysł zapewnienia warszawiakom darmowego internetu pojawił się ze strony młodych działaczy SLD. Zorganizowali oni nawet akcję zbierania podpisów pod petycją, w której proszą o wprowadzenie w stolicy możliwości bezpłatnego korzystania z sieci. Choć jest to wciąż bardzo odległa wizja, obecnie niemożliwa do wykonania, to jednak podejmowane są pierwsze kroki ułatwiające połączenie się z internetem.

Początkiem ma być sieć dostępna w centrum, co jednak daje nadzieję na przyszłe rozprzestrzenienie takich usług internetowych na pozostałe dzielnice stolicy. Żądania młodych warszawiaków są w pełni uzasadnione, gdyż jak się okazuje, Warszawa pozostaje w tyle za innymi, dużymi miastami Polski.

Żeby zaspokoić potrzebę mieszkańców stolicy, doraźnie zamontowane b ędzie w mieście 30 nowych masztów. Dzięki nim, będzie można podłączyć się do internetu w najczęściej odwiedzanych miejscach. Ma być to udogodnieniem nie tylko dla samych rodaków, ale również dla zagranicznych turystów poszukujących ważnych informacji. Miejsca z darmową siecią mają być dokładnie oznaczone przy pomocy odpowiednich tabliczek przytwierdzonych zwykle do budynków.