Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

”Bitwa o Anglię” prosto od IPN. Nowa gra dla pasjonatów

Premiera IPN-owskiej gry edukacyjnej „303” odbyła się w Parlamencie Europejskim w Brukseli! Już niedługo będziesz mógł spróbować swoich sił w edukacyjnej wersji gry bitwa o Anglię. Ciekawa nowość!

Do tej pory IPN zajmował się głównie tropieniem, lustracjami i tajnymi teczkami, ale wszystko wskazuje na to, że najnowszy pomysł pobije popularność tej instytucji. Na rynek wchodzi wkrótce nowa gra edukacyjna „303”, która ma przypomnieć pasjonatom, laikom i rodzinom z dziećmi sławetną Bitwę o Anglię. Premiera zaprezentowana w Brukseli spotkała się z aprobatą polityków i samych zainteresowanych – graczy, którzy będą mieli szansę stanąć w szranki z niemieckimi siłami Luftwaffe.

„303” to typowa planszówka dla 2 osób, z których jedna broni Wielkiej Brytanii jako dowódca sił RAF, druga atakuje przy pomocy niemieckich samolotów. Celem wroga jest zbombardowanie Londynu, alianci z kolei nie mogą do tego dopuścić pod żadnym pozorem! Specjalnie zaprojektowane samolociki, kości, dobra grafika i tłumaczenie gry na 3 języki to coś, co zdecydowanie dodaje jej zalet. To gra dla dzieci, młodzieży i dorosłych – i choć wydźwięk może się komuś wydawać brutalny, to sama gra taka nie jest. To raczej pomieszanie strategii, z przygodą wojenną, prostą fabułą i odrobiną szczęścia, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kto wygra pojedynek.

Polska premiera w siedzibie warszawskiego IPN już 6 października. Prezentację gry uświetnić ma spotkanie z rekonstruktorami Grupy Historycznego Lotnictwa Polskiego i wystawa z okazji 70 rocznicy Bitwy o Anglię.