Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Brytyjski Pilkington otworzy fabrykę pod Sandomierzem

Jeden z najsłynniejszych producentów szyb samochodowych, Pilkington planuje otwarcie fabryki w naszym kraju. Będzie zlokalizowana w Chmielowie pod Sandomierzem, produkcja ma się rozpocząć w 2012 r.

Właśnie wtedy mają zostać uruchomione dwie pierwsze linie produkcyjne w fabryce. Docelowo zakład ma produkować 2 mln przednich oraz 5 mln bocznych i tylnych szyb samochodowych w ciągu roku. Zdecydowana większość z nich będzie eksportowana do zakładów produkcyjnych najbardziej uznanych koncernów samochodowych, takich jak General Motors, Ford, Fiat czy Volkswagen.

Otwarcie nowej fabryki będzie wymagało zatrudnienia nowych pracowników. Docelowo w zakładzie ma pracować 500 osób, a dodatkowe 150 osób ma znaleźć zatrudnienie u jego kooperatorów. Część pracowników zostanie przeniesiona z pobliskiej fabryki w Sandomierzu, jednak zdecydowana większość zostanie wyrekrutowana spośród osób, które zgłoszą swoją kandydaturę na poszczególne stanowiska.

W związku z przenosinami części pracowników, zakład w Sandomierzu również będzie musiał uzupełnić braki kadrowe.

Zakład w Chmielowie to nie jedyna inwestycja związana z produkcją szyb samochodowych ulokowana w naszym kraju. Otwarcie nowych zakładów w Polsce planują też inni potentaci na tym rynku. Koncern Pittsburgh Glass Works chce na przykład otworzyć nową fabrykę w Środzie Śląskiej.