Celebryci pomagają krajom trzeciego świata

Pomoc krajom trzeciego świata oferuje wiele gwiazd. Częściowo wynika to z potrzeby ducha, czasem jest sposobem na wypromowanie siebie. Jedną ze sław, które udzielają się charytatywnie jest Madonna.

Artystka nie tylko adoptowała dwójkę dzieci z Malawi – syna Dawida i córkę Mercy, ale też zaangażowała się w inne formy pomocy temu biednemu krajowi. Przede wszystkim, założyła organizację Raising Malawi, która ma zajmować się różnorodną pomocą państwu. Planowała otworzyć szkołę dla dziewcząt, które w krajach afrykańskich mają bardzo nikłe szanse na zdobycie dobrego wykształcenia. Na ten cel Madonna przeznaczyła 10 mln dolarów, jednak okazało się, że pieniądze zostały zdefraudowane i budowa nie mogła się rozpocząć. Jednak Madonna nie poddała się i chce także zbudować sierociniec. Gwiazda stara się też walczyć z głodem oraz AIDS.

Nie tylko Madonna, ale też inne, światowe gwiazdy wyciągają pomocną dłoń do krajów trzeciego świata. Najlepszym przykładem są Angelina Jolie i Brad Pitt, którzy adoptowali już trójkę dzieci – chłopca z Kambodży, dziewczynkę z Etiopii i kolejnego chłopca, tym razem z Wietnamu. Ponadto, Angelina i Brad biorą udział w wielu akcjach charytatywnych i corocznie przekazują pieniądze na rzecz cierpiących w biednych krajach Afryki.

W ostatnich czasach Angelina promowała pomoc dla uchodźców. Ponadto, liczne inne gwiazdy i gwiazdki angażują się w ratowanie trzeciego świata. Nagrywają piosenki, a dochód z ich sprzedaży przeznaczają na pomoc Afryce, biorą udział w kampaniach społecznych, przekazują środki finansowe na konkretne cele. Także w Polsce celebryci interesują się losem Afryki. Przykładem jest Małgorzata Foremniak, która w ramach programu UNICEF-u pojechała nawet na 2 tygodnie do Sierra Leone.