Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Chóralny Koncert Kolędowy w Filharmonii Narodowej

Już 16 i 17 grudnia będziemy mieli okazję po raz kolejny usłyszeć kolędy wykonywane przez Chór Filharmonii Narodowej. To prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy chcą już poczuć ducha świąt!

Koncerty kolędowe w Filharmonii Narodowej organizowane są każdego roku. Najbliższe występy odbędą się 16 i 17 grudnia w warszawskiej filharmonii. Za każdym razem chór prowadzony jest przez wybitnego kierownika, prof. Henryka Wojnarowskiego.

Co ciekawe, aranżacje kolęd oraz same wybrane utwory różnią się od siebie, więc możemy być pewni, że co roku zostaniemy mile zaskoczeni pięknymi brzmieniami. Dwa najbliższe koncerty mają być pod tym względem wyjątkowe.

Szczególną atrakcją ma być fakt, iż kolędy oraz pastorałki zostaną wykonane zgodnie z opracowaniem cenionego, współczesnego kompozytora Pawła Łukaszwskiego. Ponadto, niewątpliwym urozmaiceniem będzie towarzystwo wirtuoza organów, prof. Juliana Gembalskiego.

Paweł Łukaszewski należy do jednych z najważniejszych kompozytorów polskich ostatnich lat. Ten urodzony w 1968 r. muzyk został uznany najlepszym kompozytorem Filharmonii Narodowej w bieżącym sezonie 2011/2012. Dotychczas artysta zaprezentował się szerszej publiczności nie tylko na wielu koncertach, ale również, dzięki temu, że jego utwory znalazły się na ponad 70 płytach CD, które wydawane były zarówno w Polsce, jak i zagranicą.