Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Co kinomaniaków czeka w 2012?

Miłośnicy kina z niecierpliwością czekają na premiery w nadchodzącym roku. Producenci już teraz zapowiadają filmy, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Przeważają kontynuacje dobrze już znanych produkcji. Już w styczniu warto wybrać się do kina. 5 stycznia odbyła się premiera najnowszego filmu Agnieszki Holland „W ciemności”. Tego samego dnia na ekranach kin pojawił się „Kot w butach”, czyli opowieść o przygodach jednego z najciekawszych bohaterów Shreka, a także druga część filmu Guy’a Richiego „Sherlock Holmes. Gra cieni„.

8 dni później, 13 stycznia będziemy mogli obejrzeć „Dziewczynę z tatuażem”, najnowszą ekranizację jednej z części popularnej sagi Millenium. W lutym warto wybrać się na „Gwiezdne Wojny. Mroczne Widmo” w technologii 3D. 10 lutego odbędzie się też premiera „Żelaznej Damy”, czyli biografii Margaret Thatcher.

Miłośnicy komedii muszą poczekać do marca. Wtedy to w kinach pojawi się „Kac Wawa”, czyli polski odpowiednik popularnego „Kac Vegas”. Na dwie najbardziej oczekiwane premiery będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Blisko rok został jeszcze do premiery ekranizacji „Hobbita” wg Tolkiena.

Drugi wyczekiwany film, „Mroczny Rycerz powstaje”, czyli kolejna część przygód Batmana pojawi się w kinach już w lipcu. Póki co możemy oglądać tylko efektowne trailery, które z pewnością jeszcze bardziej zaostrzą nam apetyt na najciekawsze premiery nadchodzącego roku.