Co słychać w Merlinie?

Merlin.pl to pionier rodzimego handlu online. Na dzień dzisiejszy pragnie poszerzyć swoją działalność, lecz aby mogło dojść to do skutku, potrzebuje inwestora, który zgodzi wesprzeć się go finansowo.

Fundusze są potrzebne po to, by móc zainwestować w rozbudowę asortymentu sklepu. Chcąc wprowadzić do sprzedaży znacznie więcej ubrań, Merlin.pl musi jednocześnie zadbać o ulepszone systemy obsługi sprzedaży. Zwiększająca się ilość towarów, prawdopodobnie również większa grupa odbiorców wymuszają na sklepie radykalne kroki, by móc zdecydować się na najnowsze rozwiązania usprawniające jego działalność. Jest to tym ważniejsze, że Merlin.pl stracił aż 8 miesięcy licząc na fuzję z grupą EMF. Okazało się jednak, że odmówiono takiego połączenia sieci Empik z Merlinem.

Mimo, że Merlin.pl nadal poszukuje inwestorów, to jednak już teraz dzieli się swoimi planami związanymi z rozwojem działu odzieżowego. Oprócz niego, w sprzedaży mają się pojawić sprzęty cyfrowe takie, jak e-booki czy audiobooki.

W ramach fuzji z którymkolwiek z proponowanych inwestorów, Merlin liczy na uzyskanie, co najmniej kilkunastu milionów złotych, które będzie mógł przekazać na rozwój. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zostaną wprowadzone zmiany, ponieważ zależy to od szybkości wyboru inwestora i rozpoczęcia współpracy. Mimo tego, poszerzenie asortymentu jest już pewne.