Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Czas wysyłki w sklepach internetowych – nawet do miesiąca!

Czas wysyłki w sklepach online jest zróżnicowany. Jedne punkty wysyłają towar niemal natychmiast, inne czekają, aż zostanie dostarczony z magazynu. Jeszcze inne, dopiero zamawiają go od producenta!

Dawniej problem długotrwałej wysyłki dotyczył głównie opieszałości poczty. Jednak od czasu, gdy mamy więcej opcji przesyłania różnego rodzaju produktów, ciężko obarczać pocztę takimi opóźnieniami. Szczególnie, jeśli sięgają one nawet 20-30 dni.

Jak to możliwe, że przesyłka idzie do nas tak długo? Przede wszystkim, warto zapytać, ile dni po naszym zamówieniu, produkt został wysłany. Ze względu na wygodę, niektóre sklepy internetowe nie posiadają własnego biura, a asortyment przechowuje w magazynach. Nie zawsze są one zlokalizowane blisko siedziby, w której składane są zamówienia. Trzeba, zatem wziąć pod uwagę to, że towar musi zostać przyniesiony, zapakowany, a następnie wysłany, co może zająć kilka dni.

Jeszcze bardziej skomplikowana sytuacja jest wtedy, gdy sklep nie posiada produktu w zapasach i dopiero będzie zamawiał go od producenta.

Dla sklepów online jest to bardzo wygodną metodą, ponieważ nie muszą wynajmować żadnych nieruchomości magazynowych, które pociągałyby za sobą dodatkowe koszty. Zamawianie od producenta jest znacznie tańsze. Dodatkowo, bez zapasów, sklepy mają pewność, że nie dojdzie do sytuacji, w której asortyment się nie sprzeda i pozostaną one stratne z niepotrzebnymi produktami zalegającymi w magazynie. Jednak, większość klientów w sieci oczekuje szybszej obsługi.