Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Czego boją się stacje telewizyjne?

Wydawać by się mogło, że w czasach, kiedy wielu ludzi nie wyobraża sobie codziennego życia bez oglądania telewizji, potentaci telewizyjni nie mają powodów do obaw. Tymczasem rzeczywistość jest inna!

Realne zagrożenie dla stacji telewizyjnych stanowią coraz popularniejsze nagrywarki cyfrowe. Jedną z wielu możliwości, jakie dają swoim użytkownikom jest nagrywanie programów i usuwanie z nich reklam.

Reklamodawcy widząc to zjawisko będą poszukiwali alternatywnych sposobów reklamy, promując swoje usługi czy produkty na przykład za pośrednictwem Internetu.

Stacje telewizyjne mogą więc stracić podstawowe źródło finansowania ich działalności. Strach który odczuwają nie jest więc bezpodstawny. Naukowcy uspokajają jednak te obawy. Wyniki badań, które przeprowadził Uniwersytet w Duke wskazują, że większość użytkowników cyfrowych nagrywarek nie wykorzystuje w pełni ich możliwości. Nie używają między innymi funkcji usuwania reklam.

Nie jest jednak wykluczone, że z biegiem lat ta sytuacja się zmieni. Nowe technologie zwykle nie są w pełni wykorzystywane na początku swojego istnienia. Jednak w miarę upływu czasu użytkownicy coraz lepiej zapoznają się z ich możliwościami i coraz sprawniej je wykorzystują.

Stacje telewizyjne obawiają się, że w przypadku cyfrowych nagrywarek będzie podobnie.