Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Do końca marca: retrospektywa twórczości Woody’ego Allena

Od 17 marca w Polsce trwa największy w Polsce pokaz filmów Wody’ego Allena. Wyjątkowa retrospektywa twórczości jednego z najsłynniejszych reżyserów świata przyciągnie do kin wielu jego wielbicieli.

W dniach 17-31 marca bieżącego roku w dwóch katowickich kinach zostanie łącznie wyświetlonych 37 dzieł z dorobku Woody’ego Allena. Przez wielu uważany za geniusza, kochany lub nienawidzony, na pewno na zawsze zapisał się w historii kinematografii. Odbywająca się retrospektywa jego twórczości ma na celu przybliżyć jego koncepcje filmowe tym, którzy jeszcze nie znają jego obrazów oraz porównać jego klasyki kręcone na przestrzeni niemal całej kariery. Będzie to wyjątkowym doświadczeniem dla wszystkich jego fanów, którzy w tak krótkim czasie zdobędą szansę na obejrzenie dużej liczby filmów.

Filmy Allena będą przez te wszystkie dni wyświetlane w dwóch katowickich kinach – Kinoteatrze Rialto oraz Kinie Kosmos. Poza tym, że jest to niespotykana okazja na tak bliskie spotkanie się z twórczością Woody’ego Allena, to dodatkowo kina zachęcają nas ceną biletów. Karnet na wszystkie seanse kosztuje jedynie 120zł. Pojedynczy wstęp kosztuje 10zł.

Projekt został zorganizowany z powodu wizyty reżysera w Katowicach. 23 marca zagra on w Centrum Kultury Katowice ze swoim popularnym zespołem jazzowym. Bilety na koncert New Orlean Jazz Band są sprzedawane w cenie 200zł i 300zł.