Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Dobre wyniki Della i HP – liderzy rosną w siłę

Dell i HP miały trudności, ale właśnie wychodzą na prostą! Obie firmy odnotowały znaczący wzrost sprzedaży, co pozwala nam twierdzić, że komputery znów sprzedają się lepiej.

W drugim kwartale tego roku Dell – jeden z czołowych producentów sprzętu komputerowego zarobił 545 mln USD, co w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, daje aż 16 procent więcej! I choć akcje Dell’a ostatnio spadały, jego opublikowane właśnie wyniki finansowe dają producentowi powody do zadowolenia. Całościowe przychody spółki skoczyły o magiczne 22% – do 15,5 mld dolarów. Zysków firmy nie zmniejszył nawet bolesny dla niej fakt konieczności uiszczenia kary 100 mln dolarów, jaką Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nałożyła na nią za wprowadzanie inwestorów w błąd i oszustwa księgowe.

Ten kwartał to również znaczący wzrost koncernu HP. Hewlett-Packard zarobił o 6 procent więcej niż w analogicznym czasie roku ubiegłego. Skok dał HP 1,77 mld dol zysku, a to blisko 100 mln więcej niż w roku 2009. Całościowe przychody HP wzrosły 11 procent.

Obserwując znaczące zyski obu liderów na rynku sprzętu komputerowego można śmiało stwierdzić, że klienci powoli wychodzą z pokryzysowej zapaści finansowej i coraz chętniej decydują się na wymianę swojego sprzętu lub zakup modeli całkiem nowych.