Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Dzieci w sieci coraz wcześniej

Z internetu korzystają coraz młodsze dzieci. Dziś już 9-latki stanowią aż 13% wszystkich internautów. Powstaje dylemat: konfiskować dzieciom komputery czy zwalczać zagrożenia płynące z surfowania?

Z miesiąca na miesiąc rośnie ilość młodych internautów. 13% dzieci w wieku od 7 do 14 lat wśród wszystkich internautów jest wielkością alarmującą. Fundacja Dzieci Niczyje zaznacza, że aż 41% dzieci i młodzieży doświadczyło któregoś z zagrożeń płynących z korzystania z internetu. Wśród nich znajdują się chociażby narażenie na treści o charakterze pornograficznym czy cyberprzemoc bądź wykorzystywanie prywatnych danych przez inne osoby.

Podczas tegorocznych Dni Bezpiecznego Internetu nastolatki spośród wszystkich wymienionych zagrożeń najbardziej boją się wykorzystania ich wizerunku w celu ośmieszenia. Obecnie bez problemu do internetu trafiają filmiki o różnej treści oraz zdjęcia, które nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Wiele zagrożeń wynika też z nieświadomości. 70% nastolatków posiada konta na Naszej Klasie czy Facebooku. Niewiele z tych osób wie, jak zadbać o prywatność takiego profilu. Ostatnio młodzież może także samodzielnie kupować przez Allegro. Polskie szkoły mogą zgłaszać się do Akademii Allegro, która przeprowadza specjalne projekty edukacyjne, pokazujące jak bezpiecznie korzystać z internetu.