Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

E-biznes – to jest to?!

Internetowy biznes stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy od dawna szukają pracy, ale nie mogą jej znaleźć. Pomocą dla początkujących okazują się tu Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Żeby założyć e-biznes niewiele potrzeba. Wystarczy komputer, dostęp do internetu oraz jakiś pomysł, który okaże się żyłą złota. Zdecydowanie najłatwiejszy start mają graficy, twórcy stron internetowych, wirtualnych wycieczek, wizualizacji (np. projektowanych obiektów), a także ci, którzy zajmują się sprzedażą różnych sprzętów w sieci.

Nie tylko oni jednak mają szansę na naprawdę wysokie zarobki, ponieważ online można zrobić na wszystkim, pod warunkiem, że dobrze przemyślimy nasz biznes i strategię działania, by przebić konkurencję. Ta niestety w internecie jest ogromna.

Z drugiej strony początkujący przedsiębiorca nie musi ponosić wysokich kosztów, jakie czekają w przypadku prowadzenia działalności stacjonarnej. Nie płacimy za wynajem lokalu, a przy tym zwykle bez problemu możemy działać sami, bez konieczności zatrudniania pracowników, dopóki biznes się nie rozkręci. Dobrze jest mieć także wiedzę oraz doświadczenie, ale zaletą prowadzenia takiego biznesu jest fakt, że z powodzeniem możemy łączyć pracę z pasją, nawet jeśli nie mamy stosownego wykształcenia.

Wiele pomocy natomiast początkujący przedsiębiorcy internetowi otrzymali w ramach programu Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, w którym uczestnicy mogą stale korzystać z wiedzy specjalistów z zakresu prowadzenia działalności.