Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Eko wyróżnienia dla polskich szkół!

Polskie szkoły zaczynają coraz poważniej podchodzić do tematu ekologii. Aż 75 polskich szkół pochwali się certyfikatem Zielonej Flagi wskazującej na zaangażowanie w działalność ekologiczną!

Otrzymując certyfikat Zielonej Flagi 75 polskich szkół dołączyło do grona 4,5 tysiąca szkół wyróżnionych na całym świecie. Ponadto aż 95 placówek otrzymało tytuł Lokalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Jest to wyróżnienie stanowiące pierwszy krok na ścieżce wiodącej do otrzymania certyfikatu Zielonej Flagi. Te mają dużą szansę otrzymać za rok właśnie wspomniany certyfikat, który de facto nadaje się tylko na okres jednego roku. Później trzeba ponownie ubiegać się o jego przyznanie.

Wszystko po to, by zmobilizować szkoły na całym świecie do czynnego udziału w akcjach proekologicznych. W wyróżnionych szkołach przejawiało się to między innymi w segregowaniu odpadów, instalowaniu energooszczędnych żarówek. Oszczędzanie wody i energii jest najważniejsze i prowadzi nie tylko do uzyskania certyfikatu, ale i polepszenia stanu naszego środowiska naturalnego.

Otrzymanie takiego wyróżnienia to nie tylko prestiż i szansa na wypromowanie szkoły, ale i możliwość otrzymania specjalnego dofinansowania na zainicjowanie kolejnych działań proekologicznych.