Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Festiwal Berlinale – z czym jedzie Polska?

Jeszcze tylko kilka dni zostało do prestiżowego, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, czyli słynnych Berlinali – wśród wielu produkcji zostaną zaprezentowane również polskie filmy!

Są powody do dumy! Berlinale to jeden z najbardziej prestiżowych i wyjątkowych festiwali filmowych na świecie. I choć daleko mu do typowo hollywoodzkiego rozmachu Oscarów, to z produkcjami wystawianymi na Berlinalach, liczą się dziś wszyscy. W tym roku wśród wielu uznanych filmów będziemy mogli zobaczyć polskie produkcje, co każdorazowo podnosi jakość i dokonania naszej krajowej kinematografii.

Jakie polskie filmy zostaną pokazane? Przede wszystkim najnowsza „Świteź” Kamila Polaka, wyprodukowana przy wykorzystaniu animacji i animacji 3d, przy okazji całkiem nieźle odzwierciedlająca znaną balladę Adama Mickiewicza. „Jutro będzie lepiej” – Doroty Kędziarzawskiej – o nielegalnym przekraczaniu granicy przez trzech małych chłopców podróżujących z Rosji do Polski. Po raz pierwszy pokazane też będzie nowe dzieło Jana Komasy „Sala samobójców”, które łączy świat rzeczywisty z wirtualnym. W kategorii forum pojawi się też produkcja Przemysława Wojcieszka „Made in Poland”.

Wielkie wydarzenie, jakim są Berlinale warte jest uwagi nie tylko ekspertów w dziedzinie filmowej, ale również wszystkich tych, którzy w masowości dzisiejszego kina szukają dla siebie czegoś więcej: produkcji ambitnych, przekraczających pewne granice, szukających odpowiedzi na skomplikowane pytania. W dniach 10-20 lutego 2011 warto być w Berlinie!