Fiat 500 – najmniejsza limuzyna świata

Stworzyć limuzynę z Fiata 500 to prawie, jak stworzyć coś z niczego. A jednak, najnowszy projekt prezentuje się nieźle! Wydłużona wersja „pięćsetki” zaskakuje wyglądem.

Fiat 500 jest jednym z najmniejszych modeli samochodowych na świecie. Nie zmienia to faktu, że włoski producent Castagna Milano zapragnął wydłużyć jego sylwetkę, tworząc z niego zupełnie inne typy samochodów. W ten sposób powstały:

  • LimoSun,
  • LimoCity,
  • LimoCity President.

Każdy z nich ma długość przekraczającą 5 m, co wygląda szczególnie zaskakująco zważywszy na fakt, że w swojej pierwotnej wersji Fiat 500 ma zaledwie 3,5 m długości.

Ponadto, wszystkie nowe wersje są wyższe. LimoSun to auto powstałe, dzięki modyfikacji Fiata 500C. Ma on postać klasycznego Landauleta.

Samochód różni się nie tylko parametrami, ale też rozwiązaniami technologicznymi. Otwiera się w nim tylna część dachu, a drzwi mają formę „burt”. Ponadto, są atrakcyjnie zdobione i dodatkowo wzmocnione. Poza tym, tylne siedzenia LimoSun są zwrócone ku sobie tak, żeby pasażerowie mogli bezproblemowo ze sobą rozmawiać w czasie podróży. LimoCity ma charakter zdecydowanie bardziej klasyczny. Udogodnieniem są tu elektrycznie odsuwane drzwi z tyłu oraz wbudowany barek.

Zamiast siedzeń pojawia się komfortowa sofa. Natomiast LimoCity President jest najbardziej luksusową przeróbką Fiata 500. Nieznane są szczegóły dotyczące wyposażenia, lecz wiadomo, że jest napędzany przez 2 silniki elektryczne, które maksymalnie naładowane pozwalają przejechać trasę 250 km i może osiągać do 160 km/h.