Firmy kurierskie i poczta mobilizują się przed sezonem zakupowym

Święta Bożego Narodzenia już coraz bliżej. Kurierzy i poczta są już w pełnej gotowości. Od kiedy zakupy za pośrednictwem internetu stały się popularne, przed świętami mają szczególnie dużo pracy.

Zdecydowana większość z nas planuje zrobić świąteczne zakupy z wyprzedzeniem. Już teraz rozglądamy się za odpowiednimi upominkami i zamawiamy niektóre z nich. Daje się to zauważyć na podstawie analizy paczek dostarczanych przez Pocztę Polską.

Od końca listopada jest ich zdecydowanie więcej niż do tej pory. Niebawem wzrośnie też liczba listów dostarczanych przez pocztę. Spora część naszych rodaków to tradycjonaliści, którzy znacznie bardziej cenią sobie własnoręcznie wypisaną kartkę z życzeniami niż nowoczesnego smsa. Przedstawiciele Poczty Polskiej zapowiadają, że są przygotowani na wzmożony ruch w związku ze zbliżającymi się świętami.

Działania, które mają usprawnić dostarczanie paczek są podejmowane na bieżąco, w każdej z placówek z osobna. Do świąt przygotowują się też firmy kurierskie. Większość z nich w okresie przedświątecznym zwiększa liczbę samochodów obsługujących klientów nawet o 1/5. Kurierzy są też gotowi na realizację nietypowych zleceń, takich jak chociażby dostarczenie upominku w postaci plastrów wędzonego łososia.

Firmy kurierskie mają już spore doświadczenie w ekspresowym realizowaniu dostaw, nie powinniśmy więc spodziewać się żadnych większych opóźnień. Drobne poślizgi w dostawie są oczywiście możliwe, warto więc zamówić prezenty nieco wcześniej.