Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Fotografia nieruchomości – na tym można zarobić!

Mówi się, że aby coś sprzedać, trzeba temu nadać wygląd. I niezaprzeczalnie coś w tym jest. Osoby sprzedające mieszkania coraz chętniej zatrudniają profesjonalnych fotografów architektury.

I to działa!

Ostatnie miesiące to zauważalna tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o popularności usługi fotografowania nieruchomości. Chcesz dobrze sprzedać mieszkanie – musisz wystawić jego zdjęcia w internecie, szukasz nabywcy na kamienicę – dodaj ogłoszenia wyłącznie z jej zdjęciami.

Nie tylko przeciętny klient dysponujący funduszami na zakup nieruchomości ogląda uważnie jej zdjęcia w internecie. Tak samo robią osoby, które domu czy mieszkania szukają od dłuższego czasu. Ba! Zdarza się, ze nawet biura nieruchomości decydując się na przyjęcie zlecenia najpierw przeglądają dostępne zdjęcia, a dopiero potem ruszają w teren.

Efekt takiej sytuacji jest oczywisty – dobry fotograf architektury może na tym nieźle zarobić. A jak widać po internetowych ogłoszeniach sprzedaży mieszkań, chętnych na takie usługi nie brakuje. Bo cóż znaczy kilkaset złotych za dobre zdjęcia, jeśli wartość nieruchomości to zwykle ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych?

Pasjonaci fotografii jako sztuki pewnie będą oburzeni, ale zmiany cywilizacyjne są nieubłagane – dziś zarabia się na rzeczach i usługach użytkowych. A prawdziwa sztuka zyskuje na wartości zwykle wiele lat po śmierci jej twórcy.