Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Ile w firmie zależy dziś od wyglądu jej biura i lokalizacji?

Każda porządna firma ma wyodrębnione biuro, w którym pracują najważniejsze osoby nią zarządzające. Jak ważna jest jego lokalizacja dla klientów? Co możemy stracić, jeśli nie zadbamy o wystrój biura?

Aranżacja biura różni się w zależności od branży, w jakiej funkcjonuje firma i od jej wielkości. Większe korporacje urządzają biura bardziej nowocześnie. Często są one też zlokalizowane w odmiennych miejscach. Polskie filie dużych, światowych firm inwestują w siedziby umieszczone w centrum dużych miast. Wybierają prestiżowe dzielnice, luksusowe biurowce. Powinny one podkreślać pozycję firmy.

Wiele korporacji dba o to, by były to tzw. Green Buildings, czyli nieruchomości, w których korzysta się z ekologicznych rozwiązań. To pozwala lepiej wypaść w oczach odbiorców, a dodatkowo często wpływa na niższe koszty eksploatacyjne. Stałym elementem biur dużych korporacji jest aranżacja w stylu open air, czyli duże, przestronne pomieszczenia z wyodrębnionymi stanowiskami.

Średnie i mniejsze firmy, w tym także te rodzime, częściej wybierają biura na obrzeżach miast, gdzie opłaty za wynajem są niższe. Pozwala to też na większą dowolność, gdyż takich nieruchomości jest więcej. Do biura położonego poza centrum z reguły łatwiej jest też dotrzeć jego pracownikom. Jeszcze jedną kwestią jest typ działalności.

Firmy wymagające stałego kontaktu z odbiorcami powinny znajdować się w centrum. Te, które stawiają na kontakt zdalny lub zajmują się przemysłem, rozwojem nowych technologii i nie wymagają bezpośredniej styczności z odbiorcami, bez problemu odnajdą się w biurach zlokalizowanych na obrzeżach miasta.

Może się to okazać dla nich nawet lepszym rozwiązaniem, gdyż będzie tam spokojniej, a do dyspozycji będą miały większą przestrzeń.