Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Jakie gry komputerowe wybrać?

Gry komputerowe to jedna z najczęściej wybieranych form rozrywki nie tylko wśród dzieci, ale też wśród dorosłych. Jednak rodzaje i formy gier mogą się znacznie od siebie różnić. Co wybrać?

Niektórzy wolą grać online, inni chętniej kupują gotowe płyty – możliwości jest tak wiele, jak wiele pomysłów szykują twórcy nowych gier komputerowych.

W obecnych czasach dostęp do gier komputerowych jest bardzo łatwy. Najprościej jest korzystać z gier proponowanych na portalach i serwisach internetowych. Mogą być one płatne lub darmowe, w zależności od konkretnej pozycji. Jeżeli wybieramy grę płatną, to zwykle musimy za nią zapłacić poprzez wysłanie odpowiedniej wiadomości SMS lub przelewem bankowym. Natomiast gier darmowych można używać swobodnie, zwykle logując się na danej stronie.

Jednak wiele osób pragnie zdobyć oryginalne gry w opakowaniach wprost od producenta. Często są do nich załączone dodatki w postaci poradników, książeczek. Bywa, że sama etykietka i pudełko są dla wielbiciela prawdziwą gratką. Niestety, trzeba przyznać, że oryginały sklepowe sporo kosztują. Mimo tego, wiele gier wymaga zakupu płyty z, tak zwanym, CD-keyem.

Ściąganie gier z sieci bywa odbierane różnorodnie. Wszystko zależy od legalności dokonywanej operacji. Dla wielu osób wiąże się to z dylematami moralnymi, co jest w pełni zrozumiałe. Mimo tego, część dystrybutorów udostępnia swoje darmowe gry pobrania z sieci. Trzeba jednak pamiętać, że nie mamy prawa do ich powielania i dalszego rozprowadzania – mają one służyć jedynie do prywatnego użytku. Korzystając z gier proponowanych w internecie powinniśmy też zastanowić się nad tym, czy usatysfakcjonuje nas gra, którą mamy tylko wtedy, gdy jest dostęp do sieci. Mając grę na płycie, nie potrzebujemy połączenia internetowego, a mimo tego możemy grać w każdej chwili i w dowolnym miejscu.