Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Już niedługo Targi Książki w Krakowie

Targi Książek w Krakowie ruszają już 4 listopada, a ich organizatorzy przygotowali dla odwiedzających wiele nowości. Warto się tam wybrać!

Tegoroczne, czternaste już Targi Książki w Krakowie ruszą pełną para 4 listopada i potrwają 7 dni. Ten czas to doskonały moment na refleksję nad rolą książki w dzisiejszym świecie, możliwość przyjrzenia się z bliska autorom najbardziej poczytnych książek, warsztaty, spotkania, dyskusje o literaturze i wydarzenia kulturalne, których żaden miłośnik dobrej literatury z pewnością nie przegapi.

„Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju” – ten znamienny cytat z książki Thomasa Whartona jest mottem tegorocznych targów, które jak przystało na współczesną komputeryzację: wybrano drogą głosowania na Facebooku. Zresztą to nie jedyne novum podczas Targów w Krakowie. Idąc z duchem czasem poza stoiskami z literatura tradycyjną, przygotowano również Salon Nowych Mediów, gdzie będzie można bliżej poznać się z czytnikami e-booków, które jakby nie patrzeć coraz mocniej zdobywają rynek książki w Polsce.

Goście specjalni: Herta Müller, laureatka Literackiej Nagrody Nobla oraz lord Jeffrey Archer –bestsellerowy twórca powieści sensacyjnych. Ciekawostka warta uwagi, jest również fakt, że na tegoroczny konkurs im. Jana Długosza, który odbędzie się w ramach Targów Książki wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń.