Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Już po próbnych egzaminach gimnazjalnych – jak poszło uczniom?

Właściwe testy gimnazjalne 2011/2012 odbędą się 24 kwietnia 2012, ale już teraz uczniowie trzecich klas mają za sobą próbne egzaminy. Jak gimnazjaliści poradzili sobie z nową podstawą nauczania?

Trzydniowe próbne egzaminy dla gimnazjalistów przygotowane przez Centralną Komisję Edukacyjną uczniowie mają już za sobą. Jest to pierwszy rok, który musi zmierzyć się z nową podstawą programową.

Według samych zainteresowanych test z części humanistycznej można ocenić dwojako. Rozprawka na temat człowieczeństwa w świetle lektury – „Dziady” była w ich mniemaniu bardzo trudna, natomiast pytania zamknięte raczej nie sprawiały kłopotów.

Część z historii jak zwykle obfitowała w mapki i zdjęcia oraz hieroglify. Uczniów zaskoczyły także podchwytliwe pytania z wiedzy o społeczeństwie. 8 grudnia z kolei odbył się test z części matematyczno-przyrodniczej, po której mimo wielkich obaw, nie ma paniki.

Gimnazjaliści byli niezbyt zachwyceni pytaniami z biologii oraz chemii. Pewnym zaskoczeniem były również nietypowe pytania z geografii. Tu wymagana była konkretna wiedza, na nic zdawała się umiejętność kojarzenia i logicznego myślenia. Na matematykę uczniowie raczej się nie skarżyli. Języki obce również nie sprawiły młodym ludziom większych trudności.

Wyniki zostaną ogłoszone na początku przyszłego roku.