Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Już znamy laureatów Script Pro

Konkurs scenariuszowy Script Pro został rozstrzygnięty! W tym roku jego laureatem został 66-letni Wiktor Kubica z Gronia, który został nagrodzony za scenariusz „Recepta”.

Zwycięzcy konkursu zostali ogłoszeni w czwartek na konferencji prasowej, która została zorganizowana w ramach festiwalu Off Plus Camera w Krakowie. Zdobywca pierwszego miejsca zostanie nagrodzony nagrodą pieniężną w wysokości 20 tys. złotych, którą ufundowało HBO. Jak sam twierdzi, jego scenariusz powstał dzięki listowi, który autor otrzymał od Andrzeja Wajdy w odpowiedzi na pomysł, który mu przesłał.

Drugie miejsce przyznano Maksymilianowi Nowickiemu, który za swój scenariusz „Czas trampek” został nagrodzony kwotą 12 tys. złotych. Trzecie miejsce przypadło w udziale autorowi scenariusza  „Ptak-Klepak” Piotrowi Chrzanowi, który otrzymał 8 tys. złotych. Nagrody dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dodatkowo każdy z finalistów otrzymał stypendium w wysokości 15 tys. złotych.

Nagrodzeni mogą czuć się naprawdę wyróżnieni. Ich scenariusze zostały wybrane jako najlepsze spośród 265 zgłoszeń, które wpłynęły do organizatorów konkursu. Nigdy dotąd uczestników nie było tak wielu, co stanowi najlepszy dowód na rosnącą popularność konkursu.