Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Kiedy zdecydować się na makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to rodzaj make-upu wykonywanego przez kosmetyczkę na stałe. Oznacza to, że nie będziemy już musiały malować się każdego dnia. Kto najbardziej może skorzystać z tego typu makijażu?

Makijaż permanentny wykonuje się jako pewien rodzaj tatuażu. Jednak w tej sytuacji korzysta się z naturalnych barwników, które nie uczulają i są wstrzykiwane bardzo płytko. W efekcie zabieg nie jest przesadnie bolesny i nie pozostawia ran. Osoby o niskiej odporności na ból, powinny korzystać ze znieczulenia.

Większość salonów piękności oferuje znieczulenie kremem Emla lub substancjami do znieczuleń dentystycznych. Rezultaty zabiegu utrzymują się, mniej więcej przez okres 3-5 lat od chwili wykonania. Ze względu na nakłuwanie skóry, powinniśmy wybierać wyłącznie salonu certyfikowane, by mieć pewność, że zabieg będzie w pełni bezpieczny.

Główną zaletą makijażu permanentnego jest fakt, że nie uczula on, więc jest idealny dla alergiczek. Poza tym, będzie dobry dla osób mających wady wzroku – dla nich malowanie się jest szczególnie uciążliwe. Ponadto, to idealna propozycja dla kobiet uprawiających sporty wodne. Już nigdy nie będą musiały martwić się rozmytym make-upem, a jednocześnie nie będą musiały rezygnować z atrakcyjnego wyglądu w wodzie.

To również wspaniały pomysł dla każdej pani, która nie ma czasu na regularne poprawianie makijażu, a zawsze zależy jej na odpowiednio gustownej prezencji. Jako że makijaż permanentny cudownie podkreśla naturalne piękno, będzie on też stosowny dla kobiet, które mają problem z niedoskonałościami, takimi jak rzadkie rzęsy, nierówne brwi, krzywa linia ust. Poprawia on też same rysy twarzy, łagodząc je.