Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Kino kobiece to już nie melodramaty

Trudno doszukiwać się wyraźnych powodów takiej zmiany, ale pewne jest, że kobiety częściej decydują się na inne filmy niż dotychczas. Zapominają o romansach, a z przyjemnością sięgają po mocne kino!

Zarówno za sprawą kin, jak i wydawnictw DVD można zaobserwować zmianę następującą w gustach pań. Chociaż nadal pewna ich grupa zachwyca się filmami opowiadającymi tkliwe historie miłosne, to jednak nie wahają się przed sięgnięciem po bardziej „męskie” pozycje. Przede wszystkim, wartość tracą południowoamerykańskie telenowele. Zyskują filmy do tej pory strącane z piedestału.

Panie są także zmęczone komediami romantycznymi, a niejednokrotnie nawet ambitniejszymi melodramatami. Kobiety udowadniają, że również potrafią mieć nerwy ze stali. Nie rezygnują z oglądania dramatów wojennych ani filmów sensacyjnych. Co ciekawe, nie straszne są im horrory i wielokrotnie okazuje się nawet, że są w tym dzielniejsze od mężczyzn. Doceniane przez kobiety są również thrillery i kryminały, które pozwalają im skupić się na rozwikłaniu zagadki, przez co stają się tak atrakcyjne.

Panie lubią wyzwania i cieszą się, gdy film jest nie tylko przyjemnym obrazem, ale także tajemnicą, którą same będą próbowały rozwiązać wczuwając się w losy bohaterów. Istotną zmianą jest również rosnące zainteresowanie kinem niszowym. Zarówno ambitne filmy zagraniczne, jak i obrazy zaliczane do kina alternatywnego cieszą się coraz większą popularnością wśród pań. Dzięki niekwestionowanej wrażliwości, łatwiej jest im docenić artyzm filmu i zachwycić się elementami, na które panowie zwykle wcale nie zwracają uwagi.