Komputer kontrolowany gestami od Acera

Innowacyjne rozwiązania z każdym rokiem coraz bardziej zaskakują. Kontrolowany gestami komputer to jedno z najnowszych przedsięwzięć podjętych przez firmę Acer. Wkrótce pojawi się na brytyjskim rynku.

Niezwykłe udogodnienia, wysokie parametry jakościowe, ale i całkiem przystępna cena to garść zalet, jakie oferuje nam Aspire Z5763. Zachwycać może 23-calowy ekran typu LCD, który jest dominującą częścią całego urządzenia. Nic dziwnego, że jest on tak duży, skoro kolejnymi atutami komputera jest wysoka rozdzielczość – 1920×1080 pikseli oraz technologia odświeżania obrazu 120Hz, które umożliwiają odtwarzanie obrazu 3D. Sprawia to, że komfort oglądania czegokolwiek na monitorze będzie nieporównywalny z ekranami, jakie mają dotychczasowe komputery. Kartą graficzną Aspire Z5763 będzie GeForce GT 440M lub GT 435M.

Wbudowane będą też głośniki stereo. Ponadto, znajdą się w nim napęd Blu-ray, WiFi i Bluetooth. Urządzenie jest wyposażone w procesor Sandy Bridge, port Gigabit LAN, i 8 portów USB. Oprócz tego, zadowoli nas 16GB pamięci DDR3 i 2 TB miejsca na dane.

Prawdopodobnie największym osiągnięciem firmy Acer jest zainstalowana tu technologia Nvidia 3D Vision która korelując z kamerą o rozdzielczości 2 megapikseli umożliwia kontrolę ruchu. Ta funkcja jest tutaj nazywana „Air Control”. Sterowanie zachodzi poprzez wykonywanie ruchów dłońmi. Komputer może też konwertować gry modyfikując je na te wyświetlane w formie 3D. Można też łączyć go z tunerem tv. Ten ultranowoczesny komputer ukaże się już wkrótce na brytyjskich rynkach. Nieco dziwi jego niska cena. Kosztując jedynie 999 funtów, co daje nam ok. 4500 zł.