Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Kradzież samochodu „na ulotkę”? Nie daj się nowym pomysłom złodziei

Złodzieje znaleźli nowy sposób kradzieży samochodów. Kradzież „na ulotkę” to pomysł o tyle prosty, co skuteczny. Jak nie dać się na niego nabrać?

Scenariusz takich kradzieży jest stosunkowo prosty i za każdym razem wygląda prawie tak samo. Kierowca, tak jak zwykle, wsiada do samochodu, uruchamia silnik i odjeżdża. Po chwili zauważa jednak, że na tylnej szybie znajduje się duża ulotka, która skutecznie ogranicza mu widoczność.

Zatrzymuje więc auto, wysiada i idzie się jej pozbyć… Złodziej tylko na to czeka. Szybko wsiada do auta i korzystając z kluczyków, które zostawił tam właściciel szybko odjeżdża. W ten sposób skutecznie omija wszelkie zabezpieczenia, a osłupiały właściciel może tylko patrzeć, jak jego auto odjeżdża w siną dal.

Jak uniknąć takiej sytuacji? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Przede wszystkim, jeśli zauważysz na swojej szybie ulotkę, nie wysiadaj od razu, by się jej pozbyć. Odjedź spory kawałek, tak by potencjalny złodziej stracił Cię z oczu i dopiero wtedy się tym zajmij.

Wysiadając z auta, zgaś silnik i zabierz ze sobą kluczyki. Dotyczy to nie tylko sytuacji, gdy widzimy za szybą ulotkę, ale także takich, gdy wydaje nam się, że złapaliśmy gumę albo gdy chcemy odśnieżyć auto. Pomocny może okazać się także system antynapadowy, który uruchamia się, gdy drzwi od strony kierowcy zostaną otwarte, w czasie gdy silnik samochodu jest włączony.