Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Kręci Cię matma? Nakręć film i zgarnij 10 tys. złotych!

Wbrew pozorom, wiele osób fascynuje się matematyką. To do nich kierowany jest konkurs „Matma mnie kręci”. Osoba, która nakręci najciekawszy film o tematyce matematycznej wygra 10 tys. zł!

Ogólnopolski konkurs „Matma mnie kręci” odbędzie się już po raz czwarty. Prace można zgłaszać do 2 listopada. Mają to być filmy o tematyce matematycznej. Czas ich trwania musi wynosić nie mniej niż 1 minutę i nie więcej niż 3 minuty. Konkurs obejmuje dwie tury, podczas, których wybrane zostaną najciekawsze prace. Będą one oceniane zarówno przez użytkowników sieci, jak i jury.

Zwycięzca zostanie uhonorowany nagrodą w wysokości 10 tys. zł. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma nowoczesny aparat Casio Exilim FH25, a trzecią nagrodą będzie graficzny kalkulator Casio ClassPad 330. Dodatkowo, nagrodę otrzyma nauczyciel, którego wskaże laureat konkursu. Dostanie on tzw. „Nagrodę Mistrza”, którą będzie multimedialny projektor oraz kalkulator graficzny

Zgłoszone filmiki będą oficjalnie publikowane na kanale YouTube.com. Tam też będą mogli oglądać je internauci.

Te, które spotkają się z największą popularnością, a co za tym idzie, będą najczęściej wyświetlane oraz oceniane, dostaną się do kolejnej tury. Dokładny wzór, który pomoże w ocenie popularności filmów to W((2P+20)/(N+20))^3 . W oznacza tu liczbę wyświetleń, P liczbę pozytywnych komentarzy, a N – ilość tych negatywnych. Po wyłonieniu ok. 30 filmów, zostaną one przekazane jury, które ogłosi ostateczny werdykt. Osoby chcące wziąć udział w konkursie znajdą szczegółowe informacje na stronie www.kalkulatory.pl. To na niej też można zarejestrować się i przesłać pracę.