Kto będzie kolejnym rywalem Adamka?

Po zwycięstwie Tomasza Adamka nad muskularnym Gratem wszyscy zastanawiają się, kto będzie jego kolejnym rywalem. Specjaliści typują, kibice spekulują.

Polacy z pewnością chcieliby, aby Adamek, który najwyraźniej jest w dobrej formie jak najszybciej stanął do walki o pas z braćmi Kliczko lub z David’em Hay’em – jednak na razie nie wiadomo, czy do tych wyczekiwanych walk dojdzie tak szybko, jak pragną fani Adamka. Nasz bokser – coraz popularniejszy w USA zyskuje tam wiernych fanów, ale i w Polsce jest o nim coraz głośniej. Choć walka z Grantem do łatwych nie należała i Polak wygrał w ostatniej rundzie na punkty, to już węszymy jego pas mistrzowski i szukamy kolejnego, godnego przeciwnika.

Adamkowi zaproponowano już walkę z Odlanierem Solisem (16-0, 12 KO), który znajduje się w pierwszej dziesiątce rankingu wagi ciężkiej. I choć ta walka mogłaby zapowiadać się interesująco, to na razie jeszcze zbyt wcześnie na wiążące decyzje trenerów i zawodników. Specjaliści z branży zauważają, że walkę z jednym braci Kliczko Adamek powinien jeszcze odłożyć – nie jest w szczytowej formie i lepiej byłoby, gdyby swoją karierę w wadze ciężkiej jeszcze przystopował. Zwłaszcza, że zawodnikiem tej wagi jest od niedawna.