Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Mercedes zapowiada nową B-klasę już we wrześniu

Wkrótce zaprezentowany zostanie nowy model Mercedesa. Wersja B-klasy ma mieć nieco inny wygląd, ma być dynamiczna i wygodniejsza w prowadzeniu. Czy rzeczywiście taka jest, dowiemy się we wrześniu!

Zgodnie z planem, nowy Mercedes B-klasy ma zostać przedstawiony szerszej publiczności w trakcie 64. salonu samochodowego odbywającego się we wrześniu we Frankfurcie. Dotychczas Niemcy sprzedali już 700 tysięcy pojazdów w tej klasie, udowadniając tym samym, że jest ona rzeczywiście lubiana. Zanim sami spojrzymy na samochód, który wkrótce trafi do sprzedaży, warto wiedzieć, co różni go od poprzedników. Przede wszystkim, spodziewajmy się niższej niż dotychczas karoserii. Taki zabieg techniczny miał pozwolić na przeniesienie środka ciężkości. W połączeniu z wielowahaczowym, tylnym zawieszeniem ma to zwiększyć komfort prowadzenia auta. Wciąż wymyślane są też kolejne rozwiązania mogące jeszcze ulepszyć Mercedesy tej klasy.

W samochodzie możemy też oczekiwać nowej płyty podłogowej. Jej stworzenie miało związek z oczekiwaniami producentów, którzy spodziewają się, że wkrótce będzie trzeba pod nią montować nowoczesne akumulatory lub zbiorniki z gazem. Nowy Mercedes będzie miał silnik o pojemności 1,6 l. Zakłada się, że pojazd będzie dostępny z mocą silnika 123 bądź 154 KM. Poza wersją na benzynę, planowany jest również turbodiesel.