Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Nowym Jorku

Przez okrągłe 5 dni Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Nowym Jorku będzie przyciągał tysiące miłośników niezwykłej muzyki Chopina. Występy, koncerty i rozmowy z ekspertami – tam warto być!

Już 14 grudnia zaczyna się tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Nowym Jorku, który potrwa do 18 grudnia i z pewnością będzie nowojorskim wydarzeniem nr 1 w tym czasie. Trzy koncerty z udziałem cenionych na całym świecie artystów zamkną się w ramach początkowych i końcowych uroczystych spotkań z muzycznymi ekspertami.

Pierwszy koncert (start 15 grudnia) poprowadzi sam Bruce Adolphe, a Jerzy Stryjniak zagra na nim słynne chopinowskie „Andante Spianato and Grande Polonaise Brillante Es-dur, op. 22”. W Alice Tully w centrum Lincolna będzie można również wysłuchać „Koncertów” Chopina, m.in. „Koncertu e-moll op.11”, które wykonana Olga Kern oraz „Koncertu f-moll op.21” w wykonaniu znakomitego Kevina Kennera. Polskim akcentem podczas festiwalu będzie również orkiestra Uniwersytetu Szczecińskiego, która będzie towarzyszyła grającym geniuszom.

Drugi dzień to dzień „Pieśni” Chopina, które zostaną wykonane przez Alicję Węgorzewską – mezzosopranistkę, oraz „Ballady”, które aż 4 wykona dla widzów Kevin Kenner.

Ostatni dzień będzie należał do Adama Makowicza, który zagra utwory Chopina w niezwykłych aranżacjach jazzowych. Wszystkich, którzy w czasie najbliższych dni będą w Nowym Jorku serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym Festiwalu. Całość organizacyjną współfinansuje Instytut Adama Mickiewicza.