Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada

Jesteśmy jak Joseph Conrad – stale w podróży, stale w zmianach, nieustannie ścierając się o obce języki i obyczaje. Międzynarodowy Festiwal Literatury tworzonej w obcych językach już 2 listopada!

Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada to wydarzenia, któremu warto poświęcić dłuższą chwilę naszej uwagi. Mottem przewodnim są słowa „Inne światy, inne języki” – tak dobrze znane zwłaszcza dziś, kiedy za pracą, karierą, lepszym życiem, marzeniem przemierzamy granice wielu państw, ścieramy się z językowymi barierami i obyczajową różnorodnością, która budzi w nas emocje odrzucenia, obcości i izolacji. To niema jak Zycie Josepha Conrada i bohaterów jego książek. Pewnie dlatego też Międzynarodowy Festiwal Literatury odbywa się pod jego imieniem.

Goście festiwalu to artyści, którzy tworzą dla różnych kultur, w skrajnie różnych od siebie językach. Łamią bariery, stereotypy, a czasem wprost przeciwnie – idą na fali językowego i obyczajowego szaleństwa i starają się dopasować do tego, co ich otacza. Bogactwo języków świata i nieograniczone możliwości tworzenia w nich to coś, z czym warto zetknąć się bliżej i co na pewno nie zostanie bez echa.

Książki współczesne, z dalekiego wschodu, bliskiego zachodu, zakątków, w których niema nie stanęła ludzka stopa, państw sąsiednich i oddalony o tysiące kilometrów – to wszystko na niepowtarzalnym Międzynarodowym Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada