Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Minecraft sprzedaje się świetnie!

Rekordowo duża liczba sprzedanych egzemplarzy gry Minecraft to kolejny ewenement na rynku gier komputerowych. Banalna grafika, sporo możliwości, prostota i niecałe 10 euro za grę – to kusi!

Minecraft – propozycja gry szwedzkiego programisty, mimo stosunkowej prostej jak na dzisiejsze możliwości grafiki i starej jak świat fabuły zyskuje sobie coraz większe grono użytkowników. Szacuje się, że na całym świecie tę grę za dokładnie 9,95 euro co 3 sekundy kupuje nowy gracz. To daje jej twórcy niebagatelne zarobki: ok. 250 tysięcy euro dziennie.

W czym tkwi ewenement Minecraft? Prawdopodobnie w znudzeniu graczy coraz bardziej wymyślnymi i przesyconymi świetną grafiką grami – być może zaczynają oni oraz mocniej odczuwać chęć powrotu do przeszłości, przypomnienia sobie tzw. starych dobrych gier, które lata temu podbijały rynek i zdawały się być absolutnie genialne. Takie powroty „do komputerowego dzieciństwa” stają się dziś modne. Oczywiście Minecraft sam w sobie jest grą ciekawą, mimo, że zdaje się być lekko niedopracowany.

Jak w to się grą? Nowy user staje oko w oko z… globalną piaskownicą, która w całości stworzona jest z klocków – bloczków. Dają one graczom nieograniczoną swobodę tworzenia. W minecraft można sięgnąć po każdą rzecz, jaką się spotka po drodze, dotknąć każdego przedmiotu i użyć go dla swojej obrony, budowy czy rozrywki. Gracz staje się swojego rodzaju górnikiem – budowlańcem w zbroi, którego nocą atakują najprzeróżniejsze potwory – więc za dnia musi zrobić wszystko, aby na diaboliczną nockę być gotowym. A broń może zrobić sam – z tego co znajdzie, o ile starczy mu wyobraźni…

Markus Persson – jej twórca dostał już sporo propozycji pracy od znanych firm, ale żadnej nie przyjął. Bawi się w ulepszaniu Minecraft, na której całkiem przyzwoicie zarabia.