Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Motocykliści grają.. i zbierają krew!

O motocyklistach niewiele osób wyraża się pochlebnie. Najczęściej określa się ich jako dawców organów zwracając jedynie uwagę na brak rozwagi w czasie jazdy i iście cyrkowych i kaskaderskich popisach.

Mimo tego, wielu motocyklistów – głównie zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, zasługuje na pochwałę a to za sprawą, specjalnej akcji, jaka odbędzie się dnia 10 kwietnia bieżącego roku.

Akcja nosi nazwę Motoserce. Jest to akcja niezwykła, gdyż motocykliści nie zbierają w czasie jej trwania pieniędzy a … krew. Zdają sobie sprawę, iż krew to bardzo trudno dostępny, ale ratujący życie wielu ludziom, składnik. Dlatego też, co roku, starają się oni dotrzeć do jak największej liczby obywateli, i nakłonić ich do oddania krwi na ten szczytny cel. Motocykliści chcą tym samym, uświadomić ludziom, jak ważnym gestem jest oddanie krwi. Pokazują też jak dramatyczna jest, pod tym kątem, sytuacja w wielu polskich szpitalach.

Akcja wypełniona jest licznymi, ciekawymi atrakcjami. Są, więc i pokazy motocyklowe i występy młodzieży a także występy różnych znanych wykonawców czy zespołów muzycznych, co jeszcze bardziej wpływa na popularność tej akcji. W czasie jej trwania, odbywają się także liczne konkursy z nagrodami oraz pożyteczne, pokazy ratownictwa medycznego. Motoserce to akcja, poświęcona w dużej mierze dzieciom, dlatego też nie brakuje w czasie jej trwania atrakcji typowo dziecięcych. Głównymi partnerami akcji są Czerwony Krzyż oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Obecnie do projektu zgłosiło się 61 miast. Być może liczba ta zwiększy się.
Pierwszy raz, Motoserce odbyło się w 2009 roku i spotkało się z bardzo szerokim oddźwiękiem.