Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Najbrzydsza polska architektura

Serwis bryla.pl już po raz kolejny organizuje konkurs na najbardziej makabryczną bryłę roku, czyli Makabryłę. W tym roku do tego niezbyt chlubnego miana zostało nominowanych 10 rożnych budowli.

Wśród nich znalazł się między innymi słynny pomnik Chrystusa w Świebodzinie, o którym jakiś czas temu było bardzo głośno w mediach. Kontrowersje budziły zarówno rozmiary pomnika, jak i technika jego wykonania. Jeśli i Ty należysz do grona zagorzałych przeciwników pomnika Chrystusa, możesz wyrazić swój sprzeciw głosując na niego w plebiscycie.

Na liście budynków mianowanych do tytułu Makabryły znalazło się też Centrum Haffnera w Sopocie. W uzasadnieniu nominacji możemy przeczytać, że budynek zrujnował klimat Sopotu, który z przyjemnego, kameralnego kurortu stał się komercyjną miejscowością nastawioną na zaspokajanie masowych upodobań turystów. Styl, w którym zostało zaprojektowane Centrum uznano za pastisz stylu historycznego, którym z założenia miał być.

Oprócz świebodzińskiego Chrystusa i Centrum Hoffera na liście najbardziej makabrycznych brył 2010 roku znalazł się także między innymi Hotel Gołębiewski w Karpaczu czy Centrum Kultury w Tarnowie. Jeśli i Tobie te realizacje wydają się niezbyt udane, weź udział w głosowaniu i wyraź swoje niepochlebne zdanie na ich temat.