Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Najciekawsze mecze Polaków w 2011 roku

Koniec roku to czas na wszelkiego typu podsumowania. W tym roku warto przyjrzeć się wyczynom naszych sportowców. W niektórych dziedzinach osiągnęliśmy naprawdę wiele. W innych nam nie wyszło…

Jakie były tegoroczne mecze Polaków?

W tym roku, po 31 latach od ostatniego gola, udało nam się wreszcie trafić piłką do bramki Niemców! Niemal niemożliwego dokonał Robert Lewandowski. Co więcej, przez dłuższą chwilę wydawało nam się, że jesteśmy w stanie pokonać zachodnich sąsiadów. Niestety, mecz zakończył się remisem 2:2, co i tak było dla nas sukcesem.

W 2011 r. świetnie spisała się także Legia Warszawa. Piłkarzom udało się wygrać z wyżej notowanym Spartakiem Moskwa 3:2 i dostać się do rozgrywek Ligi Europejskiej. Brawa należą się również Wiśle Kraków, która wygrała w grupowym meczu Ligi Europejskiej z Twente Enschede i zapewniła sobie awans do 1/16 finału.

Również siatkarze zapewnili nam niesamowite emocje. Nawet sam trener nie wierzył, że uda się rozgromić wielką, siatkarską potęgę, a jednak – w Mistrzostwach Europy Polacy po raz pierwszy w historii rozprawili się z Rosją zwyciężając 3:1. Jeżeli chodzi o nieco mniej popularną w Polsce koszykówkę, to warto wspomnieć o tym, że naszej reprezentacji udało się odnieść jedno z najwyższych zwycięstw w historii polskiego basketu. 84:83 w meczu z Turcją pozwoliło nam awansować na EuroBasket.

Niezapomnianym polskim meczem był ten rozegrany przez Agnieszkę Radwańską. Pokonując 2:1 Andreę Petkovic, nasza tenisistka zwyciężyła w turnieju WTA w Pekinie. Tenisista Łukasz Kubot dał nam powód do radości wygrywając 3:1 z Galem Monfilsem i ocierając się o ćwierćfinał Wimbledonu. By dotrzeć do tego etapu zabrakło naprawdę niewiele.

Polska pokazała się też w hokeju na trawie, zdobywając wicemistrzostwo świata po przegranym finale z Niemcami 2:3.