Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Najciekawsze prezentacje branży internetowej wg mam biznes.pl

branża internetowa

Mario Carvajal (Flickr)

Portal biznes.pl opracował ranking najbardziej interesujących prezentacji przygotowanych z myślą o branży internetowej. Tego rodzaju prezentacje z konferencji to doskonały sposób na poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności bez konieczności wychodzenia z domu czy z biura.

W dzisiejszych czasach, kiedy wielu z nas nie ma czasu na uczestniczenie w tradycyjnych kursach i konferencjach to z pewnością udogodnienie.

Które z video prezentacji uznano za najciekawsze w tym roku?

Na pierwszym miejscu znalazła się prezentacja „10 Things to Make Your Site Faster” przeprowadzona przez Chrisa Coyiera, traktująca o tym, co zrobić, by nasza strona internetowa działała szybciej. Zawarte w niej informacje zostały przedstawione w bardzo prosty i przystępny sposób. Dzięki temu do ich wdrożenia nie jest niezbędna specjalistyczna wiedza z zakresu informatyki, czy web-designu, a to z pewnością duży atut.

Całą prezentację można obejrzeć pod adresem: http://wordpress.tv/2012/08/26/chris-coyier-10-things-to-make-your-site-faster/ .

Kolejna prezentacja, którą jury portalu biznes.pl uznało za najciekawszą i godną przedstawienia szerszemu gronu to „So you have an app idea?”. Jej prowadzący Dave Addey stara się przekazać odbiorców sposób na stworzenie mobilnej aplikacji, która będzie w stanie odnieść sukces. Sam Addey ma na swoim koncie wiele cenionych i nagradzanych aplikacji, jego wykład jest zatem poparty praktycznym doświadczeniem. Całość można obejrzeć na stronie: http://www.besquare.me/session/so-you-have-an-app-idea/.

Kolejna nagrodzona konferencja powinna zainteresować nie tylko osoby związane z branżą informatyczną. Prezentacja „Why we make” dostępna chociażby w serwisie Youtube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=_otrgJ8Lmx4 składania odbiorcę do zastanowienia się nad motywami jego postępowania. Jej prowadzący, Adama Savage wychodzi bowiem z założenia, że znacznie ważniejsze od tego, co robimy jest to, dlaczego to robimy. Na co dzień niewielu z nas poświęca temu uwagę, a prezentacja to dobry pretekst do tego, by to zmienić. Warto też poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z prezentacją pt. „Adapting to Responsive Design”, czyli „Skuteczne zmiany w projektowaniu witryn”. To kompendium wiedzy na temat współczesnego tworzenia stron internetowych, bardzo przydatne osobom, które zajmują się tym na co dzień.