Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Nawet 2 mln unijnej dotacji na e-biznes

Jeśli zastanawiasz się nad otwarciem własnego biznesu internetowego, najwyższy czas wziąć się do pracy. UE Ci ku temu dodatkową motywację, oferując do 2 mln złotych dofinansowania projektu!

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze na biznes?

Przede wszystkim przygotować biznesplan i wniosek o dotację. Może go złożyć każdy, kto planuje wdrożenie własnego biznesu B2B w sieci lub prowadzi biznes i chciałby przystosować go do pracy w najnowszych technologiach elektronicznych. Ostateczny termin składania wniosków upływa 28 października, warto więc się pospieszyć.

Kwota dofinansowania jest niebagatelna i może sięgać nawet 85% wartości całego przedsięwzięcia. Jeden przedsiębiorca może więc otrzymać wsparcie na konkretny projekt w wysokości od 20 tys. zł. do nawet 2 mln zł. Dotacje są przekazywane w formie zaliczek lub refundacji kosztów. Łączny budżet przeznaczony na dofinansowanie e-biznesu w ramach programu Innowacyjna Gospodarka to 191,6 mln. To niezbyt wiele, biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie tym projektem.

Dodatkową motywacją do złożenia wniosku o dofinansowanie firmy mogą być przykłady firm, które już jakiś czas temu dostały takie wsparcie i świetnie je wykorzystały. Aby przekonać się, jak wielkie możliwości dają te pieniądze, warto zapoznać się chociażby z historią krakowskiej firmy INBUD czy też firmy Velkom.