Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Nowe auta Citroena – 3CV i inne

Już niedługo w ofercie Citroena pojawią się kolejne ciekawe modele. Za kilka lat do naszej dyspozycji będą nowe wersje Citroena 3CV, C6 oraz DS3.

3CV to auto projektowane z myślą o tych, którzy cenią sobie atrakcyjną stylistykę samochodów. To auto miejskie, które swoim wyglądem ma konkurować z Beatle czy Mini. Jego osiągi również mają być imponujące. Na razie wiadomo tylko, że będzie wyposażone w napęd hybrydowy. Szczegóły poznamy mniej więcej za dwa lata – właśnie wtedy ma się odbyć premiera nowego modelu, określanego roboczo jako 3CV.

Trwają też prace nad nowymi wersjami Citroena DS3. Jedna z nich ma być wyposażona w rozkładany dach, druga to zupełnie nowy samochód. Kompaktowy crossover ma być przystosowany do jazdy w naprawdę trudnym terenie. Na koniec największa niespodzianka. Nowa wersja Citroena C6 ma zastąpić sztandarowy model tej marki. Producenci liczą na to, że będzie cieszyła się szczególnie dużym zainteresowaniem na rynku azjatyckim.

Nowe modele wydają się być bardzo interesujące, trzeba jednak przyznać, że już teraz klienci Citroena nie powinni mieć powodów do narzekań. Do ich dyspozycji są między innymi dwa podstawowe modele aut miejskich – C1 i C3.

Miłośnicy sportowych aut mogą zdecydować się na Citroena DS3, a ci, dla których ważne są walory ekologiczne auta na Citroena C0 z silnikiem elektrycznym.